آیا امروزه عمل زیبایی بینی یک ضرورت است؟

خیلی‌ها بر این باورند در کار خدا نباید دست برد، چهره‌ی هر کسی هدیه خداست و باید شکل طبیعی آن حفظ شود. برخی دیگر معتقدند اگر بنا بود تغییری در چهره ایجاد نشود اساسا شکلگیری دانش عمل زیبایی بیهوده و بی فایده می شد و اینکه علم عمل های زیبایی به مغز انسان خطور کرده نشان دهنده‌ی مفید بودن انجام آن‌ها است.

به نظر بهتر است به این مقوله تک بعدی و مطلق نگاه نکنیم. یعنی عمل‌های زیبایی و اختصاصا عمل زیبایی بینی برای همه افراد یک نسخه ندارد. ممکن است فردی به کلینیک مراجعه کند و خواهان جراحی بینی باشد، اما ما عمل را برای فرد ضرورری ندانیم، چراکه هم به لحاظ سلامت و هم به لحاظ زیبایی فرد هیچ گونه مشکلی ندارد.

اما در بسیاری از موارد هم داریم مراجعه کننده به دلیل مشکلات تنفسی و معضلات جسمی مربوط به بینی نیاز به عمل احساس می شود و با انجام جراحی فرد زندگی بهتر و سالم تری خواهد داشت. در اینجا عمل بینی بسیار حیاتی و مهم است. همین طور در بسیاری از موارد فرد به دلیل صدمات ناشی از تصادفات و حوادث مشکلات عدیده ای اعم از جسمی و زیبایی برای بینی رخ داده که باز هم عمل بینی توصیه می شود. شکل های متعدد دیگر مراجعه بوده که فرد مشکلات مادرزادی داشته و یا بینی به شکل نامتعارفی نقص زیبایی دارد و مراجعه کننده را از حضور در جامعه بازداشته که عمل بینی کمک کرده تا با اعتماد به نفس بالا در تمام جمع‌ها شرکت کند. این مساله در خانم‌ها بیشتر به چشم می‌خورد. معمولا بزرگی بیش از حد و انحراف تیغه بینی و عدم هارمونی آن با سایر اجزای صورت نارضایتی زیادی را در آن‌ها بوجود آورده است.

به طور کلی عمل بینی برای همه یک نسخه ی کلی ندارد و باید فرد به فرد بررسی شود چقدر جراحی بینی برای او ضروری و لازم است؟ دکتر پیمان برومند فلوشیپ فوق تخصصی، جراح بینی و زیبایی

مشاهده این گزارش و شنیدن نظر مردم پیرامون عمل‌های زیبایی بینی نیز خالی از لطف نخواهد بود.


مشاهده این ویدئو در یوتویوب

مشاهده این ویدئو در ویمو
2 دیدگاه در “آیا امروزه عمل زیبایی بینی یک ضرورت است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *