تا یک ماه بعد از عمل بینی، عینک نزنید!

دکتر پیمان برومند - عمل بینی عینکی ها

تا یک ماه، یک ماه و نیم بعد از عمل بینی، عینک نزنید! سنگینی عینک روی بینی در این مدت می‌تواندشکل بینی را تحت تاثیر قرار دهد. بعد از انجام عمل بینی تا 3 هفته، 1 ماه هنوز بینی نرم است، استفاده از عینک موجب می‌شود رد عینک روی بینی بیوفتد و شکل بینی را دچار تغییراتی کند. تفاوتی هم در عینک‌های طبی و آفتابی وجود ندارد، این موضوع برای هر دو نوع عینک صدق می‌کند.

درصورت اضطرار عینک را با چسب به پیشانی بچسبانید و برای مدت کوتاه استفاده نمایید. محل مناسب قرار گرفتن چسب بروی عینک قسمت پل عینک می‌باشد (آن بخش از قاب عینک را که بین دو عدسی و بر روی بینی قرار می‌ گیرد را پل (Bridge) می‌گویند). دقت کنید عینک هیچ تماسی با بینی نداشته باشد.

افرادی که از لنز استفاده می‌کنند ممانعتی در استفاده مجدد آن بعد از عمل بینی وجود ندارد. دو روز بعد از عمل استفاده از لنز بلامانع است.

همچنین هفته اول بعد از جراحی بینی که هنوز گچ بینی (اسپلینت) روی بینی قرار دارد، عینک زدن اشکالی ندارد، چراکه سطح سخت اسپلینت مانع از تغییر شکل بینی می‌شود.

به عنوان توصیه آخر سعی کنید تا 6 ماه بعد از جراحی بینی از استفاده طولانی مدت عینک پرهیز کنید.




2 دیدگاه در “تا یک ماه بعد از عمل بینی، عینک نزنید!

 1. مریم

  عرض سلام و احترام خدمت آقای دکتر برومند. فرقی در بینی های گوشتی و استخوانی هست، آیا بینی حتی گوشتی هم باشد باز هم زدن عینک ایراد دارد؟

  پاسخ
  1. Dr BoromandDr Boromand نویسنده نوشته

   سلام، تفاوتی در نوع بینی گوشتی یا استخوانی وجود ندارد. تا یک ماه بعد عمل بینی سعی کنید عینک نرنید و درصورت ضرورت آن را با چسب به پیشانی خود بچسبانید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *