تفاوت انحراف بینی با کج بودن بینی چیست؟

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که کجی بینی همان انحراف بینی است. اما در حقیقت امر اینطور نیست. در این مقاله به تفاوت‌های این دو خواهیم پرداخت.

 

انحراف بینی چیست؟

منظور از انحراف بینی، کج بودن تیغه میانی بینی است. انحراف تیغه میانی می‌تواند موجب بسته شدن حفره‌های بینی شده و مشکلات تنفسی برای فرد ایجاد نماید. اما این انحراف در ظاهر بینی تاثیری ندارد. جراحی اصلاح انحراف بینی یک جراحی کاملا درمانی است.

اگر شب‌ها در خواب خروپف می‌کنید، مشکل بویایی و تنفسی دارید احتمال انحراف تیغه میانی بینی در شما وجود دارد.

 

منظور از کج بودن بینی چیست؟

منظور از کج بودن بینی انحراف کل هرم بینی است که یک مشکل کاملا ظاهری بوده و بینی بیمار در ظاهر کج دیده می‌شود. جراحی اصلاح کجی بینی یک جراحی زیبایی می‌باشد.

 

آیا درمان کجی بینی و انحراف بینی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد؟

سه حالت وجود دارد:

1.اگر تیغه میانی بینی کج باشد و این انحراف موجب بسته شدن یک یا دو حفره بینی شده باشد و برای بیمار مشکلات تنفسی ایجاد کرده باشد. عمل آن جزو عمل‌های درمانی به شما می‌رود و تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.

 

2.اگر کل هرم بینی کج باشد و حفره های بینی مسدود نشده باشد و بیمار مشکل تنفسی نداشته باشد؛ عمل آن جزو جراحی‌های زیبایی بینی به شمار می‌رود و مانند هر عمل زیبایی دیگر تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت.

 

3.اگر هرم بینی به همراه تیغه میانی بینی کج باشند به طوری که حفره‌های بینی مسدود شده باشد و بیمار دچار مشکلات تنفسی باشد؛ آن بخش از عمل جراحی را که مربوط به اصلاح تیغه میانی بینی می‌باشد بیمه باید قبول کند اما متاسفانه فعلا بیمه ها به دلیل اینکه این عمل همراه عمل زیبایی بینی انجام می‌شود کل عمل را تحت پوشش قرار نمی‌دهند.

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *