اهمیت نوع پوست در جراحی بینی

بخش غالب شکل بینی به وسیله استخوان بینی اداره می‌شود . به همین علت در جراحی زیبایی بینی برای رسیدن به نتیجه‌ی قابل قبول بیشتر روی استخوان بندی بینی کار می‌شود. اما بافت استخوان به تنهایی تعیین کننده شکل بینی نیست و بافت‌هایی که روی آن قرار می‌گیرند، چون بافت ماهیچه، چربی و پوست در شکل نهایی بینی تاثیرگذار خواهند بود.

برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب از جراحی بینی، باید تاثیری که پوست بر روی شکل نهایی می‌گذارد در هر تغییر شکلی که در استخوان‌ها داده می‌شود درنظر گرفته شود.

اهمیت پوست در جراحی بینی

مهم‌ترین مشخصه پوست در جراحی بینی، ضخامت آن است. مناسب‌ترین پوست برای جراحی زیبایی بینی پوستی با ضخامت متوسط، رنگ سالم و هموار است.

علاوه بر ضخامت پوست بد زخم بودن و حالت ارتجاعی نیز از موارد مهم و تاثیرگذار در جراحی زیبایی بینی می‌باشد.

 

پوست‌های بسیار نازک در جراحی زیبایی بینی

در افرادی که دارای پوست نازک هستند احتمال باقی ماندن اسکار (جای زخم) بیشتر است. در این افراد ورم بینی زودتر از بین می‌رود اما یکی دیگر از مضرات داشتن پوست نازک، در پنهان کردن عیوب اسکلت بینی است که در این مورد پوست نازک بسیار ضعیف عمل می‌کند.

 

پوست‌های ضخیم در جراحی زیبایی بینی

پوست ضخیم عیوب واضح در اسکلت بینی را به طور کامل پوشش می‌دهد. همینطور ویژگی‌های مطلوب اسکلت بینی نیز پنهان می‌شود و ظرافاتی که پزشک در جراحی بر سطح اسکلت بینی انجام داده که سبب زیباتر شدن و توازن بینی می‌شود، از دست می‌رود.

از دیگر معایب داشتن پوست ضخیم این است که فشار بیشتری به غضروف بینی وارد می‌کند و در نتیجه نهایی در دوره نقاهت میتواند تاثیرگذار باشد. به همین دلیل برخی از جراحان در هنگام جراحی از ضخامت پوست کم میکنند تا نتیجه بهتری حاصل شود.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *