جراحی بینی در بارداری و شیردهی

چه مدت بعد از جراحی بینی میتوان برای بارداری اقدام کرد؟

بینی جراحی شده پس از جراحی به طور کاملا طبیعی تامدتی دارای ورم خواهد بود و اگر زود اقدام به بارداری کنید، بارداری موجب می‌شود ورم بینی کم نشود و حتی به علت تغییرات هورمونی در این دوران ورم افزایش یابد. به همین دلیل توصیه می‌شود حداقل 6 ماه تا یک سال بعد از جراحی بینی اقدام به بارداری کنید.

 

آیا در دوران بارداری میتوان جراحی بینی کرد؟

در دوران بارداری با توجه به وجود جنین و با توجه به اینکه برای جراحی، شما داروهایی از جمله داروی بیهوشی دریافت خواهید کرد که می‌تواند برای جنین شما خطرآفرین باشد انجام هرگونه جراحی در دوران بارداری ممنوع است مگر در مواقع اورژانسی و اضطراری! و بهترین زمان برای عمل های اورژانسی در دوران بارداری سه ماهه دوم (3 تا 6 ماهگی) است.

بعد از اتمام دوره حاملگی و زایمان، زمانی که فرد توان و قوای جسمانی و روحی خود را باز یابد می‌تواند اقدام به جراحی بینی کند که این در افراد مختلف متفاوت است.

 

آیا در دوران شیردهی میتوان جراحی بینی کرد؟

جراحی برای خانم‌های شیرده بلامانع است. اما نکته‌ای که قابل توجه هست این هست که وقتی یک خانم شیرده تحت جراحی قرار می‌گیرد توصیه می‌شود که 24 ساعت اول بعد از بیهوشی شیر خود را بدوشد و دور بریزد و بعد از 24 ساعت به نوزاد خود شیر بدهد. تا اثر داروی بیهوشی در شیر او نماند و به نوزاد منتقل نشود. اگر داروی بیهوشی از طریق شیر مادر به نوزاد منتقل شود در آن ایجاد گیجی و خواب آلودگی خواهد کرد.

 

 

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *