تاثیر کشیدن سیگار بر جراحی زیبایی بینی

باتوجه به طرفداران زیاد جراحی زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی، در میان بیماران ما افرادی هستند که سیگار و قلیان مصرف می‌کنند و یکی از عمده‌ترین سوالاتشان این است که تا چه مدت نباید از سیگار یا قلیان استفاده کنند؟

جراحی زیبایی بینی در افراد سیگاری

افرادی که از سیگار، قلیان و سایر دخانیات استفاده می‌کنند باید حداقل از دوهفته قبل از هرگونه جراحی از جمله جراحی زیبایی بینی از کشیدن سیگار خودداری کنند. همچنین تا 6 ماه بعد از جراحی بینی نباید هیچ گونه استعمال دخانیاتی داشته باشند تا روند بهبودشان دچار اختلال نشود.

به چه علت مصرف سیگار میتواند در روند بهبود مشکل ایجاد کند؟

بینی جراحی شده تا چند ماه بعد از جراحی دارای ورم است که این امر کاملا طبیعی است. استفاده از قلیان و سیگار باعث می‌شود این ورم تا مدت طولانی‌تر باقی بماند.

اسکار (جای زخم) در این افراد به مدت طولانی‌تری باقی خواهد ماند. در افراد معمولی تقریبا 6 ماه بعد از عمل ما اثری از جای زخم مشاهده نخواهیم کرد اما در افراد سیگاری کاملا قابل تشخیص خواهد بود.

احتمال عفونت در افرادی که سیگار یا قلیان مصرف می‌کنند بیشتر است. به همین علت به افرادی که سیگار، قلیان و یا سایر دخانیات را مصرف می‌کنند توصیه می‌کنیم تا 6 ماه بعد از جراحی نیز از کشیدن سیگار خودداری کنند.

 

 

درباره راه های کاهش ورم بینی در اینجا بخوانید

 
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *