چگونه بعد از جراحی بینی استحمام کنیم؟

تا زمانی که بینی فرد دارای پانسمان می باشد نباید رطوبتی به آن برسد . زیرا رطوبت عامل بازدارنده از ترمیم زخم می شود. همچنین بینی از محل اصلی خود خارج شده و موقیعت استخوان و بافتها تغییر پیدا می کند. ولی اگر احتیاج شدید به استحمام دارید و نمی توانید به مدت یک هفته حمام نکنید به روش زیر این کار را انجام دهید.

نحوه استحمام کردن پس از جراحی بینی

ضروری است 24 ساعت قبل از جراحی استحمام کنید تا در صورت امکان  7 روز بعد از عمل به حمام نروید.

در صورت نیاز شدید به استحمام می توانید همه بدن خود را به جز قسمت سر شستشو دهید . مدت زیادی در حمام نمانید زیرا بخار ناشی از آب گرم باعث مرطوب شدن اسپلینت بینی می‌شود.

در صورتی که می‌خواهید سر خود را شستشو دهید به همراه یک نفر حمام بروید . روی صندلی نشسته و سر خود را روی سرشور قرار داده (یا سر خود را به سمت عقب ببرید) از همراه خود بخواهید سرتان را با آب گرم و دوش تلفنی شستشو دهد طوری که آب به صورت و بینی شما نرسد.

برداشتن اسپلینت بینی

 در پایان هفته اول قبل از مراجعه به پزشک به منظور خروج پانسمان و چسب زدن بیمار باید به حمام برود و کاملاً صورت و سر را با شامپو بشوید و حتی روی چسبها آب بریزد طوری که کاملا گچ بینی خیس شود تا آماده برداشتن در مطب توسط پزشک شود.

بعد از چسب زدن توسط پزشک، بیمار می‌تواند به طور معمول حمام کند. منتها بعد از حمام وخیس خوردن چسبها آنها را به آهستگی خارج کند ومجدداً طبق دستورالعمل ارائه شده چسب بزند.

 

درباره اقدامات بعد از جراحی بینی در اینجا بخوانید
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *