تفاوت بینی مردانه و بینی زنانه

امروزه تمایل به جراحی بینی در مردان هم زیاد شده و آمار چشمگیری از مردان همانند زنان مایل به این عمل زیبایی هستند. اما تفاوت بینی مردانه و بینی زنانه در چیست و جراحی آنها چه تفاوت هایی باید داشته باشد؟

 آناتومی بینی مردانه و زنانه چگونه است؟

به طور کلی بینی مردان تمایل بیشتری به برجسته بودن دارد ،پل بینی بلندتر و عرض وسط بینی پهن‌تر می‌باشد و پوست بینی مردان ضخیم تر است.

بینی زنان اصولا مشخض‌تر و ظریف‌تر از بینی مردان است. زنان ترجیح می‌دهند که بینی‌شان قوس نوک بینی  را داشته باشد. این ویژگی برای مردان زیاد مطلوب نیست زیرا نوک بینی را زنانه نشان می‌دهد . علاوه‌بر اینها بینی یک زن کمی کوتاه‌تر از بینی یک مرد می‌باشد .

در نهایت، بسته به نژاد انسان‌ها تفاوت بزرگی در عرض بینی ، محل قرار گیری قوز بینی و زاویه بینی وجود دارد .

 

تفاوت بینی زنانه و مردانه از نظر زیبایی شناسی در چیست؟

دومین تفاوت بزرگ بین مردان و زنان برای داشتن یک جراحی بینی موفق، نتیجه نهایی دلخواه می‌باشد . برای هر دو جنسیت دیدگاه‌های مختلفی از بینی ایده آل وجود دارد.

بیشتر مردان به دنبال داشتن یک بینی برجسته و مستحکم می‌باشند که خصوصیات مشخصی داشته باشد. برای مردان، نوک بینی کمتر به سمت بالا داده می‌شود و زاویه‌ی بین لب بالا و بینی بین ۹۰ تا ۹۵ درجه باشد.

 

اما زنان تمایل دارند که بینی ظریف‌تری داشته باشند که معمولا نوک آن به سمت بالا داده می‌شود . با این حال،امروزه  بینی ایده آل برای زنان کمی صاف‌تر و بلندتر از گذشته است .بسیاری از زنان ترجیح می‌دهند که بینی آنها کمی طبیعی‌تر و بلند‌تر باشد و همچنین قوس کمتری داشته باشد .

 

همیشه مرزی بین آن چیزی که زیباست و آن چیزی که افراطی است وجود دارد. به همین دلیل بیماران برای داشتن یک جراحی بینی موفق باید در طول جلسه‌ی مشاوره اهداف خود را واضح و روشن برای جراح خود بیان کنند .
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *