جراحی زیبایی بینی

نقش اساسی و مهم بینی در زیبایی صورت برکسی پوشیده نیست. بینی به عنوان ساختاری مهم در وسط صورت قرار دارد که وجود عیب و نقصی در آن، زیبایی چهره را تحت الشعاع قرار می‌دهد و سایر اجزای صورت نیز تحت تاثیر آن خواهند بود. به بینی نباید به طور منفرد نگاه کرد، بلکه بینی را درکنار سایر اجزای صورت دید. به عبارت بهتر نمی‌توان با در نظر گرفتن یک بینی ایده آل به خلق یک بینی زیبا پرداخت، بلکه بهترین بینی، نوعی است که با سایر اجزاء صورت هماهنگی کامل داشته باشد.

به عنوان مثال یک بینی بزرگ که از حالت نرمال درشت‌تر است، برجستگی گونه‌ها را پوشش می‌دهد و زیبایی آن‌ها را کم‌رنگ می‌کند، اما پس از جراحی بینی، گونه‌ها بیشتر نمایان می‌شوند و هماهنگی و زیبایی صورت افزایش می‌یابد.

رینوپلاستی تلفیقی از علم و هنر است و به عنوان محبوب‌ترین عمل زیبایی محسوب می‌شود و بهترین گزینه برای افرادی است که به دنبال بهبود ظاهر خود هستند. جراحی بینی می تواند به منظور دستیابی به اهداف زیبایی یا اهداف تجدید ساختار بینی همچون رفع نواقص مادرزادی یا مشکلات تنفسی در افراد مختلف انجام شود.

شاید بتوان یک جراح بینی را به یک مجسمه‌ساز تشبیه کرد. مجسمه‌ساز هنرمند با علم، تجربه و خلاقیت خود با تراشیدن قسمت‌های زاید یک تکه سنگ، اثر خود را در معرض دید دیگران قرار می‌دهد. جراح زیبایی بینی نیز با درنظر گرفتن شکل مناسب بینی برای هر صورت خاص، با برداشتن قسمت‌های اضافی و شکل دادن به قسمت‌های باقی‌مانده سعی می‌کند اثر هنری خود را به بهترین نحو در معرض دید قرار دهد.

دکتر پیمان برومند - جراح بینی

جراحی بینی (رینوپلاستی) از مهم‌ترین جراحی‌ها محسوب می‌شود. جراحی ضعیف و با عیب و نقص موجب بد فرم شدن بینی شما می‌شود و از طرفی ممکن است اختلالات تنفسی را به همراه بیاورد.

حالا اگر جراح خوب و ماهر باشد، با هماهنگی اندازه و شکل بینی با سایر اجزای صورت، جراحی را انجام می‌دهد و نتیجه‌ی کار، بینی خوش فرم و زیبا خواهد بود. تخصص و تجربه کافی در جراحی، تا حد زیادی نتایج عالی و نزدیک به خواسته فرد را میسر خواهد کرد. توجه داشته باشید علی‌رغم رضایت از زیبایی بینی و هارمونی آن با صورت، عملکرد تنفسی از مجرای بینی پس از جراحی، حالت نرمال خود را حفظ کند و چه بسا راحت‌تر و دل‌پذیرتر از قبل عمل شود.

درصورتی که فردی کاندید جراحی بینی بوده و مشکل تنفسی از بینی به دلیل انحراف بینی و یا بزرگی غیر طبیعی شاخک‌های بینی هم داشته باشد، علاوه بر راینوپلاستی، جراحی‌های مربوط به انحراف بینی و بزرگی شاخک‌های بینی به‌طور همزمان انجام خواهد شد.

دکتر پیمان برومند، جراح پلاستیک و زیبایی بینی
6 دیدگاه در “جراحی زیبایی بینی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *