همه چیز درباره عمل بینی گوشتی و بینی استخوانی

از آن‌‎جایی که جراحی زیبایی بینی از عمل‌های سبک و کم‌عارضه در حوزه زیبایی شناخته می‌شود، اغلب افراد برای بهبود ظاهر خود و داشتن بینی خوش‌فرم‌تر و برخی هم به‌منظور بهبود برخی مشکلات تنفسی سراغ این جراحی می‌روند. حال این پرسش پیش می‌آید که نتیجه عمل بینی گوشتی بهتر است یا بینی استخوانی؟

لازم به ذکر است، جراحی زیبایی انواع بینی شامل ملاحظات مختلفی می‌‌شود. بنابراین اگر در جراحی بینی خود مصمم هستید؛ به شما توصیه می‌کنیم پیش از هر اقدامی، درباره هر آنچه می‌خواهید و لازم است بدانید، مطالعه کنید.

اهمیت انتخاب جراح بینی

در مرحله اول، پیشنهاد می‌شود مقالات جراحان ماهر را مطالعه کنید؛ چرا که معیار مناسبی برای انتخاب متخصص جراحی بینی هستند. انتخاب پزشک معالج، مؤلفه مهمی در افزایش هر چه بیشتر میزان رضایت از عمل به‌شمار می‌رود. توجه داشته باشید در مورد نحوه‌ انجام عمل و عارضه‌های پس از عمل از پزشک خود به‌طور دقیق بپرسید تا میزان رضایتتان از عمل بیشتر شود. همچنین باید توجه کنید که بینی شما از کدام نوع است. برای مثال اگر از نوع گوشتی است لازم است درباره بازگشت گوشت بعد از عمل و درصد موفقیت عمل، اطلاعات کسب کنید. البته باید در نظر داشت که علاوه بر مهارت و توانمندی جراح، عوامل دیگری هم در نتیجه جراحی مؤثر هستند:

 • نوع بینی: گوشتی یا استخوانی‌‌
 • جنس پوست: ضخامت و انعطاف‌پذیری آن
 • مشکلات ساختاری: مانند انحراف در تیغه بینی
 • انتظار و توقع بیمار از جراحی بینی

شناخت بینی گوشتی

بینی گوشتی دارای ساختمان استخوانی – غضروفی ضعیف با پوست ضخیم و دارای غدد چربی متعدد است. پوست بینی گوشتی به دو دسته بینی با پوست معمولی و بینی با پوست ضخیم تقسیم‌بندی‌ می‌شود. جراحی بینی گوشتی به‌دلیل جنس پوست آن، کمی‌ سخت‌تر و فنی‌تر از جراحی بینی استخوانی است. در ادامه به صورت خلاصه مشخصات اصلی بینی گوشتی را برشمرده‌ایم:

 • پوست بینی: ضخیم، چرب به همراه منافذ وسیع
 • نوک بینی: پهن (استخوانی در زیر آن احساس نمی‌شود.)
 • پره‌های بینی: بلند، پهن و ضخیم
 • غضروف و استخوان بینی: ضعیف

پوست ضخیم، یک چالش مهم در جراحی بینی گوشتی

موضوع مهم در جراحی بینی، ضخامت پوست در آن قسمت است. بینی با پوست ضخیم آشکارترین عیوب اسکلت زیرین را هم پنهان می‌کند. پوست بینی فوق‌العاده ضخیم، به‌عنوان یک چالش بزرگ در جراحی بینی مطرح است که باعث شده برخی پزشکان از جراحی این نوع پوست خودداری کنند.

بینی گوشتی

پوست بینی گوشتی به دو دسته بینی با پوست نرمال و بینی با پوست ضخیم تقسیم‌بندی‌ می‌شود.

آیا بینی گوشتی به ‌شکل قبل از عمل بازمی‌گردد؟

شاید اولین نگرانی در بین افرادی که دارای بینی گوشتی هستند این است که آیا پس از عمل بینی گوشتی و با گذر زمان، بینی حالت خود را حفظ می‌کند یا به شکل سابق خود بازمی‌گردد؟ اگرچه در گذشته به‌دلیل سنتی‌ بودن این عمل، شکل بینی پس از عمل دچار تغییر می‌شد، اما امروزه با روش‌های جدیدی که برای این عمل انجام می‌شود، ریسک آن به کمترین حد ممکن و حتی به صفر رسیده است.

اگر جراح تشخیص دهد برای نازک‌ترشدن فرم سر بینی باید چربی زیر بینی برداشته شود، در صورت بی دقتی منجر به بدشکلی سر بینی شده و در صورتی که بیش از اندازه برداشته شود باعث اختلال در خون‌رسانی نوک بینی شده و عوارض بدی برای بیمار خواهد داشت. البته انتخاب جراح باتجربه برای مشاوره پیش از جراحی عمل بینی گوشتی، این احتمال را از بین می‌برد.

گفتنی است به‌دلیل اینکه بینی‌های گوشتی، غضروف و استخوان‌بندی ضعیف‌تری دارند و در جراحی بینی، بیشترین قسمت پوست و پره‌های بینی تحت‌ تأثیر قرار می‌گیرند، امکان اینکه پس از گذشت مدتی از جراحی، سر بینی به سمت پایین متمایل شود، وجود دارد. هرچند در صورت حصول نتیجه دلخواه تا شش ماه پس از جراحی بینی گوشتی، دیگر تغییر عمده‌­ای در بینی رخ نخواهد داد و به همان شکل باقی می‌­ماند.

جراح برای پیشگیری از این مشکل، با بخیه‌زدن صحیح غضروف‌ها و پیوند گرافت غضروفی به تیغه بینی و ستون بینی باعث تقویت غضروف‌های ضعیف می‌شود. این کار از افتادگی بینی جلوگیری می‌کند.

بعد از جراحی بینی، بینی‌های گوشتی نسبت به بینی‌های استخوانی دارای تورم شدیدتر و نیازمند دوران نقاهت طولانی‌تر هستند. در نتیجه بهبودی و درمان دیرتر انجام می‌‌گیرد.

مزایای جراحی بینی باز برای عمل بینی گوشتی

افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، با محدودیت‌هایی در جراحی روبه‌رو هستند که پزشک جراح باید در جلسه مشاوره اولیه، توضیحات لازم را به بیمار ارائه دهد. با این حال جراحی باز این امکان را فراهم می‌کند که زاویه و شکل دلخواه به نوک بینی داده شده و هیپرتروفی سر بینی اصلاح شود. در این جراحی نوک بینی تراشیده شده و از آن برای ساخت پل بینی استفاده می‌شود. همچنین جراح می‌تواند تا حدی منافذ بزرگ نوک بینی را اصلاح کند.

ورم بینی گوشتی بعد از جراحی

تورم بعد از عمل بینی و کبودی خفیف زیر چشم بعد از راینوپلاستی، در هفته اول کاملاً طبیعی است. البته میزان ورم در افراد متفاوت است. ورم بینی در بینی‌های گوشتی نسبت به‌ بینی‌های استخوانی به‌دلیل ضخامت پوست بیشتر است و ورم بینی گوشتی بعد از عمل جراحی، موضوعی است که بیماران را نگران می‌کند. هرچند 60 تا 70 درصد ورم‌های شدید هم بعد از دو ماه از بین می‌روند و 80 تا 90 درصد هم تا یک سال بعد رفع می‌شوند. البته بهبودی کامل ورم‌ها دو الی سه سال طول می‌کشد.

زیباجویان دارای بینی‌ گوشتی باید تا بهودی کامل تورم ناشی از جراحی صبر داشته باشند و سپس به قضاوت در خصوص جراحی بینی بپردازند.

نکته: توصیه می‌شود برای آن‌که تورمات ناشی از جراحی، سریع‌تر رفع شود، به پهلو نخوابید و سعی کنید به‌صورت طاق‌باز بخوابید. دو بالشت در کناره‌های سر خود قرار دهید تا به سر شما اجازه چرخیدن ندهند.

خوابیدن بعد از عمل بینی

برای اینکه تورمات ناشی از جراحی، سریع‌تر رفع شود، به پهلو نخوابید.

شناخت بینی استخوانی

شاید این جمله که عمل بینی استخوانی نتیجه بهتری به دنبال دارد را زیاد شنیده‌اید. اگر بخواهیم به نتیجه جراحی بینی استخوانی و گوشتی بپردازیم به‌طور کلی عمل‌ بینی‌های گوشتی نتایج با تفاوت کم‌تری به‌دنبال دارند؛ چراکه این نوع عمل با چالش بزرگی چون کمبود نوک بینی همراه است و اغلب نتایج جراحی زیبایی بینی استخوانی، بسیار زیبا و ایده‌آل‌تر است. بینی استخوانی که در اصطلاح به آن، بینی قوزدار و عقابی می‌گویند، اسکلت غضروفی – استخوانی محکم و قوی‌ با پوستی ظریف دارد که همین ویژگی به ظرافت تراش استخوان بینی در حین عمل جراحی بینی کمک می‌کند که منجر به جلوه‌ی بسیار زیبای بینی‌های استخوانی پس از عمل می‌شود. در ادامه به صورت خلاصه مشخصات اصلی بینی استخوانی را برشمرده‌ایم:

 • شکل ظاهری: دارای قوز
 • جنس پوست: نازک با انعطاف‌پذیری بالا
 • استخوان: باریک
 • بافت غضروفی: بسیار مستحکم
 • لایه‌های چربی:بسیار نازک
 • پره‌های بینی: کوچک و باریک

جراحی بینی استخوانی مشکلاتی نظیر انحراف تیغه بینی، کجی بینی، پولیپ و شکستگی بینی و … را درمان و رفع می‌کند.

روش انجام جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی شامل برش و تغییرات استئوتومی برای رفع ایرادات بینی است. روش جراحی این نوع بینی براساس تفاوت در اندازه برآمدگی بینی افراد تعیین می‌شود. بنابراین در اشخاص مختلف، متفاوت است. لازم به ذکر است، معاینه فیزیکی کامل توسط پزشک، تصویربرداری از بینی بیمار و بحث در مورد انتظارات بیمار، در نتیجه عمل بسیار مؤثر هستند. برخی از جراحان با نرم‌افزارهای خاص در زمینه شبیه‌سازی بینی، می‌توانند نتیجه احتمالی را پیش‌بینی ‌کنند. به این ترتیب مراجعه‌کنندگان می‌توانند تناسب بینی جدید خود را روی صورتشان مشاهده کنند.

در عمل بینی استخوانی، جراح، غضروف و استخوان را برای شکل‌دادن به بینی برداشته، برش داخلی یا خارجی ایجاد کرده و پوست را بلند می‌کند تا با از بین بردن استخوان‌های نامناسب، برآمدگی را برطرف یا از نو تنظیم کند. در این نوع جراحی معمولاً حجم استخوان کاهش می‌یابد و بافت‌های اضافی برداشته می‌شوند.

در این نوع جراحی، روی پوست بینی هیچ‌گونه اقدامی انجام نمی‌گیرد، زیرا پوست به‌وسیله خاصیت ارتجاعی خود تغییر و به‌راحتی و به شکل خاصی با بافت استخوانی ارتباط برقرار می‌کند.

بینی استخوانی

در عمل بینی استخوانی، جراح، غضروف و استخوان را برای شکل‌دادن به بینی برمی‌دارد.

درصد برگشت‌پذیری بینی استخوانی

بازگشت برآمدگی و قوز بینی در جراحی بینی‌های استخوانی بسیار کم رخ می‌دهد و بینی شکل خود را تا حدود زیادی حفظ می‌کند. البته رعایت مراقبت‌های بعد از جراحی بینی مانند نخوردن ضربه به بینی در دوره بهبودی، چسب‌زدن به بینی، نخوابیدن به پهلو و … در کوتاه‌ترشدن دوره نقاهت و گرفتن نتیجه ایده‌آل از جراحی بینی مؤثر هستند. به‌جز در مواردی که بر اثر یک ضربه شدید، بینی دچار شکستگی در ساختمان غضروفی – اسکلتی شده باشد.

از بین بردن قوز بینی استخوانی

وجود قوز روی بینی ممکن است ارثی یا بر اثر ضربه به بینی به‌وجود آمده باشد. به‌منظور رفع این مشکل می‌توان با یک روش جراحی، برآمدگی روی پل بینی را کاهش داد. در عمل بینی قوزدار اندازه واقعی بینی تغییر نمی‌کند، تغییر شکل بینی باعث کشیده‌ به‌نظر رسیدن آن می‌شود.

کاهش ورم بینی

در عمل بینی قوزدار، اندازه واقعی بینی تغییر نمی‌کند.

انواع قوز بینی

 • قوز واقعی بینی: طول برآمدگی نوک بینی با فاصله بین لب و بینی برابر است.
 • قوز کاذب بینی: طول برآمدگی نوک بینی کمتر از فاصله بین لب و بینی است.
 • قوز پنهان بینی: طول برآمدگی نوک بینی بیشتر از فاصله بین لب و بینی است.

اگر این برآمدگی کوچک باشد، تراشیدن سطحی برآمدگی به‌سادگی مشکل را حل می‌کند. اما اگر کاهش برآمدگی در سطح متوسط باشد، این عمل می‌تواند باعث ایجاد مشکلی شود که در اصطلاح به آن، نقص سقف باز گفته می‌شود که برای رفع این مشکل از روش شکستن و برش استخوان بینی روی بینی فرد استفاده می‌شود.
اگر بینی نیاز به شکستن و بریدن استخوان داشته باشد، استخوان بینی که در زیر پل بینی وجود دارد به دقت شکسته شده و سپس موقعیت آن به سمت داخل اصلاح می‌شود و اندازه قوز بینی به مقدار موردنیاز کاهش پیدا می‌کند.
نکته: درباره مقدار موردنظر خود برای کوچک‌شدن برآمدگی و رفع قوز بینی با پزشک صحبت کنید.

مدت زمان استفاده از چسب در بینی‌های استخوانی کمتر از بینی گوشتی است، زیرا شکل کلی بینی استخوانی، بیشتر توسط استخوان بینی تعیین می‌شود.

آیا بینی استخوانی با بینی گوشتی اشتباه گرفته می‌شود؟

بینی‌های گوشتی و استخوانی به‌راحتی قابل تشخیص هستند. در بعضی موارد با این‌که غضروف و استخوان بینی قوی است اما پوست بینی نیز ضخیم است که ممکن است با بینی گوشتی اشتباه گرفته شود. البته جای نگرانی نیست؛ چراکه قبل از جراحی بینی، ضخامت پوست بینی ارزیابی می‌شود. همچنین یک جراح بینی با در نظر گرفتن مؤلفه‌های اصلی تمام مشخصه‌های بینی را ارزیابی می‌کند.

نتیجه عمل بینی استخوانی بهتر است یا گوشتی؟

متفاوت بودن نتیجه عمل بینی استخوانی و جراحی بینی گوشتی در ساختار این نوع بینی‌هاست. معمولاً افرادی که بینی استخوانی دارند، تغییرات بیشتری را احساس می‌کنند. اما افرادی که بینی گوشتی دارند، به‌دلیل اینکه بیشتر ساختار بینی‌ آن‌ها را غضروف‌های نازک و ضعیف تشکیل داده، نباید انتظار بینی فانتزی داشته باشند و اغلب نتیجه چنین جراحی، یک بینی طبیعی است.

اگرچه می‌توان گفت با توجه به ظهور روش‌های جدید عمل زیبایی بینی، تفاوت چندانی در نتیجه عمل بینی جز با مهارت پزشک وجود ندارد.

بهبودی بینی استخوانی سریع‌تر است یا بینی گوشتی؟

جراحی در بینی­‌های استخوانی به­‌منظور اصلاح بزرگی و فرم استخوان‌های بینی انجام می­‌شود که روند بهبودی سریع‌تر اتفاق می‌افتد. در بینی­‌های گوشتی، جراحی روی بافت نرم بینی که دارای پوست ضخیم (بینی گوشتی) است، انجام می‌­شود که روند بهبودی را طولانی‌تر خواهد کرد.

همچنین مدت زمان انجام عمل زیبایی بینی استخوانی معمولاً طولانی نیست و به پیچیدگی‌های حین عمل بستگی دارد. بیمار پس از گذشت چند ساعت از عمل، از محل جراحی مرخص شده و اغلب بیماران درد چندانی پس از عمل احساس نمی‌کنند. گفتنی است، جراحی بینی استخوانی از عمل بینی گوشتی آسان‌تر بوده و نتایج معمولاً بهتر هستند.

روش‌های کاهش تورم انواع بینی (استخوانی و گوشتی)

 • کمپرس سرد
 • عدم استحمام با آب داغ
 • مصرف سدیم را کم کنید. مثل نمک
 • حرکت و فعالیت‌های‌تان را کم کنید.
 • بالا نگه‌داشتن سر

آیا روش جراحی بینی استخوانی با بینی گوشتی متفاوت است؟

مهم‌ترین تفاوت بینی استخوانی و گوشتی، میزان ضخامت پوست بینی است. تفاوت جراحی بینی گوشتی با استخوانی هم به همین عامل بستگی دارد.
بینی‌های نژاد ایرانی ترکیبی از بینی‌های گوشتی و استخوانی و دارای پوست ضخیم و چرب هستند. بنابراین در جراحی آن‌ها بايد روش‌هاي مناسب براي هر دو را به‌ كار برد. در جراحی بینی استخوانی معمولاً از حجم بيني کم می‌شود و شکل مناسبی به آن داده می‌شود. در مقابل، در جراحی بینی‌های گوشتی پیوند غضروف به نوک بینی و پل بینی انجام می‌شود. معمولاً این بافت غضروفی از تیغه بینی برداشته می‌شود. گاهی هم تیغه غضروفی بینی به‌دلیل ضربه یا شکستگی، استخوانی می‌شود که این غضروف از گوش برداشته می‌شود و در شکل‌دهی بینی گوشتی -که کار دشواری است- مورداستفاده قرار می‌گیرد. جراح بینی باید کوچک کردن بینی های گوشتی را تا جایی که به بافت های بینی آسیب وارد نشود، انجام دهد.

پرسش‌های رایج درباره جراحی بینی

1-آیا نتیجه عمل بینی گوشتی رضایت‌بخش است؟
واقعیت این است که نتیجه‌گرفتن از عمل بینی گوشتی خیلی سخت‌تر از بینی استخوانی است. به هر حال هیچ‌وقت یک بینی گوشتی مانند یک بینی استخوانی نتیجه نمی‌دهد، ولی اگر بینی گوشتی خوب عمل شود، چهره فرد عمل‌شده را بهتر می‌کند و اصطلاحاً می‌توان گفت که به عمل کردن آن می‌ارزد.

2-طراحی‌های کامپیوتری قابل اعتماد هستند؟
طراحی کامپیوتری به‌منظور نمایش به بیمار است و تضمینی وجود ندارد که نتیجه عمل بینی الزاماً به همان شکل موجود در تصویر حاصل شود.

3- ورم بعد از جراحی بینی گوشتی بیشتر است یا جراحی بینی استخوانی؟
بعد از هر دو عمل ورم وجود دارد، اما بسته به توان و تجربه‌ای که جراح بینی دارد، میزان تورم در جراحی بینی گوشتی بیشتر از جراحی بینی استخوانی است. هرچند تورم در هر دو حالت به‌مرور زمان برطرف می‌شود.

4- اسپلینت یا گچ بینی بعد از عمل زیبایی باید تا چه مدت روی بینی قرار گیرد؟
توصیه می‌شود تا یک هفته روی بینی قرار گیرد. اما بهتر است بعد از گذشت یک هفته و زیر نظر پزشک، از روی بینی برداشته شود.

5- آیا بلافاصله بعد از برداشتن اسپلینت بینی باید چسب بینی استفاده کرد؟
بله، بعد از برداشتن اسپلینت از بینی خود، بهتر است جراح بینی اولین بار چسب را به بینی بزند و نحوه صحیح استفاده از آن را به بیمار آموزش دهد.

6- پانسمان بعد از جراحی بینی تا چه زمانی باید روی بینی باشد؟
تا 48 ساعت. برداشتن آن باید زیر نظر جراح بینی یا فوق ‌تخصص جراحی پلاستیک باشد.

7- چه کسانی کاندیدای بهتری برای عمل جراحی بینی هستند؟
بهترین کاندیداهای عمل جراحی افرادی هستند که نقایص مشخص داشته و قبل از انجام جراحی با جراح همکاری کافی داشته و نسبت به عمل جراحی و نتایج آن توجیه باشند.

8- استفاده از تامپون بینی در اعمال جراحی پلاستیک بینی ضروری است؟
تامپون بینی یک تکه گاز (مش) آغشته به پماد آنتی‌بیوتیک است که در پایان عمل در داخل بینی گذاشته می‌شود. اما امروزه ثابت شده ارزش چندانی در جلوگیری از خونریزی بعد از عمل ندارد و مانع تنفس فرد از بینی و موجب تنفس دهانی و در نتیجه خشکی دهان می‌شود. بهتر است از پماد تتراسیکیلین یا آزیترومایسین در داخل بینی (بدون مش) استفاده شود.

The last comment needs to be approved.
اشتراک
آگاهی
guest
157 سوال خود را از دکتر برومند اینجا بپرسید:
قدیمی‌ترین
جدیدترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments
زهرا
زهرا
مهر 25, 1399 6:11 ب.ظ

دکتر برومند از تامپون استفاده میکنن تو جراحیاشون؟

ادمین سایت
ادمین سایت
مدیر
پاسخ به  زهرا
مهر 25, 1399 10:03 ب.ظ

خیر

راضیه
راضیه
آبان 2, 1399 1:41 ب.ظ

ببخشید دکتر شما به کسایی که عمل بینی انجام میدن کورتون میزنید؟

پریا
پریا
مهر 20, 1399 8:49 ق.ظ

ببخشید آقای دکتر بینی های گوشتی بعد از عمل ممکنه برگرده؟

فاطمه
فاطمه
دی 24, 1399 10:51 ب.ظ

سلام بینی های استخوانی چن روز طول میکشه ک بعد از عمل خوب بشه و سئوال بعدی اینکه بینی های استخوانی عملش سخت تر است یا گوشتی

فاطمه
فاطمه
فروردین 14, 1400 11:24 ب.ظ

سلام دکتر خسته نباشید.شما در عمل بینی گوشتی غضروف رو برمیدارید؟

فاطمه
فاطمه
فروردین 15, 1400 1:28 ب.ظ

سلام دکتر خسته نباشید.شما در عمل بینی گوشتی غضروف رو بطور کامل برمیدارید؟یا تقویت میکنید غضروف رو؟

مریم
مریم
فروردین 25, 1400 11:17 ق.ظ

با عرض سلام
آقای دکتر کسی که اسکلودرمی خفیف داره میتونه بینیشو عمل کنه؟

زهرااکبری
زهرااکبری
اردیبهشت 8, 1400 2:28 ب.ظ
 • هزینه آن چند است
اریان فر
اریان فر
تیر 6, 1400 11:25 ق.ظ

سلام وقت بخیر ببخشید دکتر من دماغم هم گوشتی هست وهم اینکه استخوانش قور دارد ایا میشود هردورو عمل کنم یانه؟؟

اکرم سعدی
اکرم سعدی
تیر 30, 1400 11:57 ب.ظ

با سلام و عرض ادب، آقای دکتر بینی من استخوانی نیست فقط نوک بینی یک گوشتی هست یکم رو به پایین هست بخوام عمل کنم به نطرتون نتیجه خوبی نخواهد داشت؟؟

حمیده
حمیده
مرداد 5, 1400 11:58 ب.ظ

سلام من یکبار عمل بینی انجام دادم بینیم قوز داشت و پایینش گوشتی بود میتونم دوباره ترمیم کنم؟ بازم نمیتونم بینی نیمه فانتزی داشته باشم ؟

Narges
Narges
شهریور 1, 1400 4:20 ب.ظ

سلام دکتر وقت بخیر ببخشید عمل بینی استخوانی ک قوز دارد در سن پایین (۱۵سالگی )مشکل دارد؟ یا قوز بینی دوباره رشد می‌کند و به حالت قبلی برمیگردد ؟

محمد
محمد
شهریور 14, 1400 1:00 ق.ظ

بعد از عمل بینی ایا این بینی مثل بینی طبیعی ماست یا ن با یک ضربه خورد یا کج می شود

ادمین سایت
ادمین سایت
مدیر
پاسخ به  محمد
شهریور 17, 1400 2:37 ب.ظ

سلام. باید بیشتر مراقب باشید. بینی طبیعی هم ممکنه با یک ضربه بشکنه و کج بشه. فرقی نمیکنه

سودا
سودا
شهریور 30, 1400 9:42 ق.ظ

سلام آقای دکتر من دوماه پیش بینیم رو عمل کردم گوشتی بوده الان هر کس بینیم رو میبینه میگه اصلا معلوم نیست عمل کردی شبیه بینی قبلیته و من واقعا خیلی ناراحتم خودمم چسب رو باز میکنم اصلا تغییری حس نمیکنم ولی اونایی که بعد من یا با من عمل کردن بینیشون خیلی زیبا و کوچیک شده میشه راهنماییم کنین مرسی

فاطمه
فاطمه
مهر 19, 1400 1:03 ق.ظ

سلام
دکتری به من گفته که پره های بینیم نزدیک به استخوان فک هست به همین خاطر بینیم مناسب جراحی نیست، این به چه معنی است ؟

مهسا
مهسا
مهر 25, 1400 4:58 ب.ظ

سلام. میخواستم بدون بینی ای که عمل شده نسبت به حالت طبیعی آسیب پذیر تره؟ یعنی اگر ضربه ای که ممکنه به بینی طبیعی آسیب نزنه ممکنه به بینی ای که عمل شده آسیب بزنه؟
و اینکه در عمل بینی استخوان شکسته میشه یعنی چی؟ چون خیلی وحشتناک به نظر میرسه و من با اینکه به شدت علاقه مند هستم بینیم رو عمل کنم ولی شدیدا میترسم

اشرف
اشرف
مهر 30, 1400 2:16 ق.ظ

سلام آقای دکتر بینی من قوز داره واستخوانی هست میخوام فرم بگیره وانحرافش ازبین بره هزینش به نظر شما چقدر میشه ودرضمن من داروی اضطراب وافسردگی مصرف میکنم آیا مانعی برای عمل بینیم هستند یانه با تشکر

بی نام
بی نام
آبان 1, 1400 9:01 ق.ظ

جناب دکتر من تازه پیجتون رو گیر اوردم آقای دکتر یه دوستی دارم پیش یه دکتر ناتویی عمل کرده الان مشکل تنفس واسش بوجود اومده حالا مشکل تنفسش به کنار ایشون قبل عمل بینیشون قوز داشت نوک بینیشونم افتاده بود یه مقداری از پایینم ی بینی شون گشاد بود ( دو سه میل از سمت راست و دو سه میلم از سمت چپ دکتر بینیشون تنگ کردن) حالا از عمل راضی نیستن میخان پره بینیشون همون دو سه میل گشادتر شه و عین گذشته افتادگی بینیشون حفظ شه میگه افتادگی بینیم نمیزاشت بین لب و بینیم فاصله بیفته ولی الان… ادامه‌مطلب

فریبرز
فریبرز
آبان 7, 1400 11:47 ب.ظ

سلام آقای دکتر امکان داره توضیح بدین زمان جراحی بینی، دقیقا چه اتفاقی می‌افتد آیا واقعا استخوان های بینی رو خورد میکنن ومجددا قالب میگیرن یا فقط قسمت های از اون رو میتراشن؟ سوال دیگه اینه اگه یک لحظه خودتونو جای مراجعه کننده باشین وبینی تقریبا خوش فرمی نداشته باشین این عملو انجام میدین یانه؟ اگه پاسخ بله هست از معایبش نسبت به قبل بگین، اگه جواب خیر هست توضیح بدین چرا انجام نمیدین؟ ممنون وسپاس گذارم از دکتر دلسوز ومهربان که برای بیماران وقت گذاشتین وحوصله کردین هم خوندین وهم با دقت وتوضیح پاسخ دادین.

امید
امید
آبان 10, 1400 10:17 ق.ظ

سلام آقای دکتر من حدودا یکسال پیش عمل کردم و بینیم هم گوشتی بود هم استخوانی و اینکه بینیم غوز داشت الان که یکسال از عملم میگزرع نوک بینیم افتادگی پیدا کرده و باز برگشته به حالت قبل و خیلی بزرگ شده و انگار هیچ از بینیم کوچیک نشده بعد ی غضروف از کنار بینیم زده بیرون که ی برجستگی بزرگ ایجاد کرده و بعد بینیمم کجه جز این تو شیش ماهگی هم دکترم ی سوهان کشی برام کرد من به دکترم ی ماه پیش مراجعه کردم و نشونش دادم گفت باید ترمیم بشه گفتم می خوام فروش رو عوض… ادامه‌مطلب

امید
امید
پاسخ به  دکتر پیمان برومند
آبان 27, 1400 1:34 ب.ظ

خوب آقای دکتر بینی های که شکل ساختاریشون مثل مال من باشه عمل بشه و بعد برگرده به حالت قبل و با ترمیم هم نشه درستش کرد دیگه چرا باید عمل کنه خوب دکتر همون اول می تونه بهش بگه نمی تونم من حتی هفته ای ی بار دوبار هم میرفتم پیش دکترم تا بینیمو چک کنه و مشکلی داشته باشه رفع کنه بعد بینیم اونقدر که گوشتی نبوده غوز داشتم فقط سمت پره های بینیم گوشتی بوده 1 الان من موندم آقای دکتر ترمیم کنم نکنم ؟ 2اگه ترمیم کنم و بینیم به همون شکلی که هست باز بمونه… ادامه‌مطلب

امید
امید
پاسخ به  دکتر پیمان برومند
آبان 27, 1400 1:36 ب.ظ

چگونه میتونم آقای دکتر باهاتون ارتباط برقرار کنم ؟

ثریا
ثریا
آبان 24, 1400 11:47 ق.ظ

سلام دکتر
من پایین بینیم تقریبا گوشتی هست
یعنی توی قسمت پایین یک مقدار پهن و متورم هست
میخواستم بدونم امکان اینکه با عمل طبیعی
حالت بینیم عوض نشه یعنی باریک و سربالا نشه فقط قسمت پایین جمع و کوچیک بشه اما به طور کلی بینیم تغییر نکنه و طبیعی باشه
میتونم این عمل رو انجام بدم ؟ شما داشتین از این جراحی ها ؟

احسان
احسان
آذر 15, 1400 6:20 ب.ظ

سلام اقای دکتر ایا کاهش وزن باعث کوچک شدن بینی های گوشتی میشه؟یعنی همنطور که صورت لاغر میشه بینی گوشتی هم لاغر میشه؟

نوشین.
نوشین.
آذر 19, 1400 9:23 ب.ظ

سلام آقای دکتر خسته نباشید. دکتر من بینیم رو الان 4 ماه و 20 روز عمل کردم و بینیم گوشتی و بزرگ بوده و همینطور نوک پهن و قوز. الان بینیم اندازه اش کوچیک شده اما انگار فرم نداره. آیا دلیلش ورم زیاده و اینکه هنوز زوده برای قضاوت فرم بینیم.؟عمل بسته انجام دادم.

علی
علی
دی 2, 1400 6:13 ق.ظ

سلام. ببخشید مصرف گل وتریاک وب۲ یک هفته قبل ازعمل مشکلی برای بیهوشی ایجادنمیکنه؟ خیلی استرس دارم. ممنون میشم جواب بدید

فروزان
فروزان
دی 5, 1400 3:39 ب.ظ

سلام واحترام ببخشید آقای دکتر احساس بوی نامطبوع در بینی البته یک طرف بیشتر وهمچنین درد در سپتوم همان طرف تا چه زمان بعد از عمل یک بینی گوشتی نگران کننده نیست و چقدر ممکن است ادامه یابد باسپاس

ندا
ندا
دی 30, 1400 4:18 ب.ظ

سلام آقای دکترمن۲ماهه ک بینموعمل کردم توی فیلم بعدعملم ی قوس کمی داشت اماالان صاف شده ویک برامدگی روش بوجوداومده ک خیلی سفته مثل استخون ک خیلی ناراحتم کرده آیااین درست میشه یانه؟

سما
سما
بهمن 1, 1400 11:44 ب.ظ

سلام من بینی گوشتی داشتم ولی استخوان بینیم هم برآمده بود و قوز داشت کمی و الان 25روزه عمل کردم و الان هی تو آینه نگا میکنم بازم قوز داره کمی.به نطرتون این ورم هست یا واقعا قوزه؟چون دکتر خودم گفت ورم داره ولی من خیلی نگرانم اخه مگ استخوان هم ورم میتونه داشته باشه؟؟

سهیل پرویزی
سهیل پرویزی
بهمن 14, 1400 10:10 ب.ظ

سلام خسته نباشید میشه هزینه بینی استخوانی رو بگید

محمد آقامحمدی
محمد آقامحمدی
اسفند 1, 1400 8:49 ق.ظ

سلام آقای دکتر من 14 سالمه بینی من یک طرفش گوشتی شده خیلی ناراحتم نفسم بالا نمیاد در اثر ضربه کمی شدید اینطوری شدم میخواستم ببینم اگه الان عمل کنم بینی من بعد 3 سال هم بشه به حالت طبیعی این روز اولش بر میگرده یا نه ؟

Zahra
Zahra
اسفند 2, 1400 5:15 ب.ظ

سلام اقای دکتر
ببخشید من کمبود وزن شدید دارم میتونم عمل زیبایی بینی انجام بدم یا ارتباطی نداره ؟!

زینب
زینب
اسفند 6, 1400 8:20 ق.ظ

سلام وقت بخیر.آقای دکتر من یک ماه و نیم بینیم رو عمل کردم ، بینیم نسبت به قبل کشیده تر شده نوک بینیم کشیده شده ، بینیم گوشتی بوده ،چکار کنم؟راهکاری هست که ماساژ بدم یا هرکار دیگه که کوچکتر بشه؟

رسول
رسول
اسفند 7, 1400 10:00 ب.ظ

سلام آقای دکتر من ۱۴ سالمه دماعم نسبت به صورتم خیلی بزرگه قوز داره استخوانی راهکار دیگه ای هست البته یکم قوز داره خیلی اعصابم خورده چون دماعم بزرگه چیکارکنم کنم؟

روژین
روژین
اسفند 9, 1400 2:51 ب.ظ

سلام آقای دکتر خسته نباشید من دوماه پیش، پیش خودتون بینیمو عمل کردم کجی داشت ولی الان هم احساس میکنم یکم از کجیش مونده امکان داره همین توری بمونه

Kamali
Kamali
اسفند 15, 1400 8:11 ب.ظ

سلام وقت بخیر آقای دکتر
من شش ماه پیش راینوپلاستی انجام دادم بینیم استخونی بود اما نوک بینیم مقداری گوشتی
همون اوایل بعد عمل اون قسمت قوز بینیم ورم داشت ک چند ماه گذشت و قوز کامل موند
حالا دیروز دوباره دکتر منو بردن اتاق عمل و سوهان کشی انجام دادن
الان میبینم بازم اون قوزه زیر دستم حس میشه و مشخصه ک استخونه
من واقعا نمی‌دونم چیکار کنم

زهرا
زهرا
فروردین 9, 1401 1:20 ب.ظ

سلام وخدا قوت بینیم دو ماه عمل کردم گوشتی بوده ام بین اسخوان وغضروف فاصله وگودی افتاده ایا گودی پر می کن یا دوباره باید عمل شوم

Z_a
Z_a
فروردین 19, 1401 11:26 ق.ظ

سلام اقای دکتر خداقوت
عمل بینی برای خانمها از چه سنی انجام میشه

ملودی
ملودی
فروردین 19, 1401 11:48 ب.ظ

سلام وقت بخیر،اقای دکتر می خواستم بپرسم بینی من پهن هس ولی افتادگی نداره. میشه با جراحی رفع بشه؟

ادمین سایت
ادمین سایت
مدیر
پاسخ به  ملودی
آذر 24, 1401 2:51 ب.ظ

سلام. باید معاینه بشید تا بشه در‌مورد بینیتون نظر داد. میتونید برای ما عکس ارسال کنید

ملیکا
ملیکا
اردیبهشت 22, 1401 12:45 ب.ظ

سلام،آقای دکتر جراحی بینی استخوانی که شکسته میشه خطر خیلی زیادی داره،درسته؟
من میخوام بینیم رو عمل کنم ولی خیلی میترسم چون میگن بینی که استخوانی باشه عصب و رگ ها در اطراف استخوان وجود داره و خطر خیلی زیادی داره،درسته؟

زهرا
زهرا
خرداد 19, 1401 7:35 ب.ظ

سلام آقای دکتر دسه ماه عمل کردم روی دماغم جوش های سر سیاه هسش خیلی کم باید زیاد دقت کنی معلوم شه این یعنی نشانه برگشتن دماغه به حالت قبل دماغم گوشتی بوده

ادمین سایت
ادمین سایت
مدیر
پاسخ به  زهرا
شهریور 4, 1401 1:10 ب.ظ

سلام. خیر. با متخصص پوست مشاوره نمایید

مریم
مریم
خرداد 23, 1401 1:44 ب.ظ

سلام جناب دکتر بعد از عمل بینی داخل مخاطی که از بینی به حلق میریزه وجود خورده استخوان طبیعیه؟
و چه مدت بعد از عمل بینی می‌شود بلید ابرو و سایر کارهای آرایشی و زیبایی مثه تزریق، بوتاکس و … انجام داد؟
با تشکر

ادمین سایت
ادمین سایت
مدیر
پاسخ به  مریم
آذر 24, 1401 1:57 ب.ظ

سلام. چیزی به عنوان خورده استخوان وجود نداره. اون چیزی که از داخل بینی وارد حلق شما میشه ترشحات و اون لخته های خونی هست که داخل بینیتون وجود دارد که تخلیه میشه. شما یک هفته بعد از جراحی میتونید کارهای ارایشیتون رو انجام بدید و هیچ گونه مانعی وجود ندارد

Mari
Mari
خرداد 25, 1401 9:24 ب.ظ

سلام وقتتون بخیر من ورم بینی یک طرفه دارم الان یک سال شده اما هنوزم هست به دکتر مراجعه کردم گفتن صبر کن دوماه دیگه بیا و هعی می‌پیچونن بنظر شما دلیلش چیه باید دوباره عمل کنم 🥲 یا از بین میره

ادمین سایت
ادمین سایت
مدیر
پاسخ به  Mari
آبان 5, 1401 9:45 ب.ظ

سلام. معمولا ورم بینی با توجه به نوع بینی بعد از یکسال از بین میره. در صورتی که هنوز بینی بزرگی دارید باید معاینه شوید تا در صورت نیاز کورتون تزریق شود . در غیر اینصورت ممکن است به جراحی ترمیمی نیاز باشد

نینا
نینا
مرداد 5, 1401 10:06 ب.ظ

سلام اقای دکتر من بینیم استخوانی بوده دکترم به پره های و سوراخ های بینیم دست نزده ولی حس میکنم سوراخ هام از قبله عمل هم خیلی بزرگتر شده. خواستم بدونم بخاطر ورم اینجوری شده؟و ممکنه با اینکه سوراخ هامو دست نزده ولی جمع تر بشه؟؟

نصیری
نصیری
آذر 7, 1401 9:29 ب.ظ

سلام و خسته نباشید دکتر کسایی که آسم دارن و دکاغ گوشتی دارن میتونن عمل کنن؟

زهرا
زهرا
آذر 26, 1401 0:43 ق.ظ

با سلام من ذوماه است عمل بینی انجلم دادم ولی نمیتونم چسب زدن خوب بزنم واسترس دارم تا چند ماه بینی شکل اصلی یا عملی خودش نشون میده آیا تغییر میکنه استرسش نابودم کزده و بینی ام نوکش دست نزد در حد طبیعی وفانتزی گفتن عمل کردن کمکم کنید آیا فرصتی هست برا تغییر و یاد گرفتن چسب چند باری مطب انجام شد

ادمین سایت
ادمین سایت
مدیر
پاسخ به  زهرا
آذر 30, 1401 6:03 ب.ظ

سلام. چسب زدن بینی رو معمولا یک تا دو ماه بعد از جراحی پیشنهاد میکنیم و تاثیری در فرم بینی نخواهد شد.

Hasti nataj
Hasti nataj
آذر 28, 1401 0:00 ق.ظ

۴۰ سالمه ۲۰ روز دیگ عمل جراحی بینی دارم
آزمایش رفتم گفتند هموگلوبین خونم 9/7 است
میترسم بعد از بیهوشی موقع عمل بهم خونریزی زیاد دست بده و دکتر نتونه کاری بکنه و این باعث استرس من شده باید چیکار کنم ؟؟؟

دکتر برومند
دکتر برومند
ویرایشگر
پاسخ به  Hasti nataj
آذر 1, 1402 7:09 ب.ظ

سلام
در مورد ترس از بیهوشی می تونید با پزشک معالجتون مشورت کنید و نگرانی هاتون رو باهاش در میان بگذارید. مطمئنا ایشون بیشتر راهنمای شما خواهند بود.

آذر
آذر
دی 10, 1401 11:16 ب.ظ

سلام من میخواستم بدونم هزینه عمل بینی گوشتی چقدر است

نسیم
نسیم
دی 11, 1401 11:46 ب.ظ

سلام وقت بخیراقای دکترمن پیش ی دکتررفتم مشاوره گف بینیت گوشتیه غضروف زیادنداره اون غضروفی ک من واسه عمل میخامونداره چیزجالبیم ازش نمیشه دراوردبخاطرگوشتی بودنش عملم نکرد میشه بهم بگین بایدچکارکنم توروحیم خیلی بدتاثیرگذاشته

نسیم
نسیم
دی 12, 1401 0:02 ق.ظ

بعداینک آقای دکتردماغم قبلاضربه خورده کج شده اینم میشه اصلاح کردآیا؟

نسیم
نسیم
دی 12, 1401 0:15 ق.ظ

بعداینک آقای دکترهزینه عمل بینی های گوشتی چقدرهستش؟

ملیکا
ملیکا
بهمن 1, 1401 11:00 ب.ظ

سلام من صدفک اسم دیگش پسوریازیس با وجود این بیماری میشه عمل بینی انجام داد